Ohrev vody v kombinácii s externým kotlom

Kód tovaru: SP FO03
Ohrev vody v kombinácii s externým kotlom

Poslednou variantov pre ohrev vody je, že po nahriatí vody na požadovanú teplotu s fotovoltických panelov sa automaticky ohrievače vody LX ACDC/M+K presmerujú do meniča DC/AC, kde sa zmení jednosmerný prúd (DC) na striedavý (AC). Tento ekologicky vyrobený striedavý prúd sa prednostne spotrebováva v rámci vnútornej elektrickej siete.V zime, kedy je malá intenzita slnečného žiarenia, ohrievame vodu cez kotol na plyn, pevné palivo, elektrický kotol, tepelné čerpadlo.

Pripojením na zdroj elektrickej energie z verejnej siete sa garantuje ohrev vody počas nepriaznivého počasia, kedy čistá energia zo slnka nemôže zohriať vodu v ohrievači a nie je potrebné vykurovanie z externého zdroja.

V tomto prípade ste výrobca elektriny a je potrebné podať žiadosť písomne alebo elektronicky príslušnému prevádzkovateľovi distribučnej sústavy.

Fotovoltický ohrev vody je ideálna náhrada za solárny ohrev. Na vedení nevzniká skoro žiadna strata, vedenie je jednoduché, inštaluje sa iba kábel, žiadne vodovodné trubky, izolácie. Nie sú potrebné nemrznúce kvapaliny, obehové čerpadlo. Systém je v skoro bez údržbový a jednoduchý.

Systém je možné využiť ako:

  • Elektrický ohrev vody
  • Ohrev vody s vlastnou výrobou elektriny
  • Ohrev vody v kombinácii s externým kotlom