Elektrický ohrev vody

Kód tovaru: SP FO01
Elektrický ohrev vody

Ohrievače vody LX ACDC/M+K je možné použiť ako samostatné elektrické ohrievače vody.

Pracujú na princípe dvoch samostatných elektrických okruhov. Jeden je zapojený na elektrickú energiu zo siete , druhý na ekologicky čistú elektrickú energiu z fotovoltických panelov. Obidva okruhy pracujú súčasne, alebo samostatne.

Pripojením na zdroj elektrickej energie z verejnej siete sa garantuje ohrev vody počas nepriaznivého počasia, kedy čistá energia zo slnka nemôže zohriať vodu v ohrievači.

Máte ročnú spotrebu 3.000 kWh a ste v domácnosti 2 osoby, spotrebujete na ohrev teplej vody ročne cca 1.600 kWh (1 osoba = cca 800 kWh). Ak spotrebujete na ohrev vody 1.600 kWh za rok a nainštalujete si 1,5 kW zdroj (6 ks 250 W FV panelov), vyrobíte min. 1.500 kWh energie, ktorá sa uskladní v hybridnom ohrievači vody LOGITEX. Vaša ročná spotreba elektriny klesne z 3.000 kWh na 1.500 kWh! V takomto prípade všetku vyrobenú elektrinu spotrebujete na ohrev vody a nevznikne prakticky žiadny prebytok elektriny. Keďže nevznikne prebytok, nemusíte kupovať menič, ktorý by menil vyrobený jednosmerný prúd (DC) na striedavý prúd (AC). V tomto prípade z hľadiska legislatívy nie ste výrobca elektriny.

Fotovoltický ohrev vody je ideálna náhrada za solárny ohrev. Na vedení nevzniká skoro žiadna strata, vedenie je jednoduché, inštaluje sa iba kábel, žiadne vodovodné trubky, izolácie. Nie sú potrebné nemrznúce kvapaliny, obehové čerpadlo. Systém je v skoro bez údržbový a jednoduchý.

Systém je možné využiť ako:

  • Elektrický ohrev vody
  • Ohrev vody s vlastnou výrobou elektriny
  • Ohrev vody v kombinácii s externým kotlom